Drugi radni sastanak održan je u Sofiji u periodu 19. – 25. lipnja 2022. s ciljem produbljivanja znanja sudionika o filmu, procesu filmske produkcije kao i stjecanje vještina potrebnih za kvalitetnije i učinkovitije snimanje kratkih igrano-edukativnih filmova. Sastanku je prisustvovalo 37 učenika i nastavnika iz četiriju škola, a Klasičnu gimnaziju predstavljale su učenice Ema Pintar, Antonija Česi i Mia Mandić te nastavnice Ivana Črnelč i Sara Miščin.

Tijekom pet dana bile su organizirane glumačke radionice kao i radionice snimanja i montaže. Osim toga, sudionici sastanka upoznali su se s kulturnom baštinom Sofije i Plovdiva, družili se sa svojim vršnjacima iz drugih europskih zemalja (Bugarska, Grčka, Španjolska) i sklopili nova poznanstva te se pritom dobro zabavili.