Debatni klub Hermes

U Klasičnoj gimnaziji debatni Hermes djeluje 20-ak godina i trenira mlade klasičarske nade u debatnim vještinama. Posebnost je ove izvannastavne aktivnost što s debatantima rade i studenti, koji su i sami bivši učenici Klasične gimnazije i vrsni debatanti. Klub sudjeluje na brojnim natjecanjima iz debate, gdje redovito dospijeva do finalnih kola, a i mnogi su naši debatanti bili članovi Hrvatske debatne reprezentacije. Tijekom svake školske godine posjetimo nekoliko debatnih turnira (i domaćih i međunarodnih) te sudjelujemo na različitim događanjima Hrvatskoga debatnog društva poput javnih debata, debatnoga kampa itd. Na sastancima osim  vježbanja govorničkih vještina, argumentacije, koncentracije i  uvjerljivosti razvijamo kritičko i analitičko mišljenje, raspravljamo o aktualnim svjetskim i domaćim događanjima, ali i o naravi ljubavi, o umjetnoj inteligenciji, o školskim problemima, o smislu života i o svemu što nam padne napamet (ponekad čak i o grčkom i latinskom jeziku). Uvijek rado primamo nove članove! Neovisno o tome želite li postati svjetski prvak u debati ili želite samo malo bolje naučiti argumentirati, slobodno dođite!

Za rad Debatnoga kluba Hermes zadužen je profesor Alen Orlić, a studenti, bivši učenici Klasične gimnazije i sjajni debatanti, koji vrijedno sudjeluju u radu kluba trenutačno su Lena Matanović, Lada Botić, Maša Tomljanović i Patrik Branšajd.

U prošloj školskoj godini nekoliko je timova debatnoga kluba Hermes sudjelovalo na županijskoj razini Natjecanja u debati, a učenici Lada Botić, Ivan Rihtar i Maša Tomljanović sudjelovali su i na državnoj razini Natjecanja u debati i osvojili odlično 6. mjesto. I ove su školske godine članovi Debatnoga kluba Hermes bili uspješni na županijskoj razini, a tim Hermes Psi, koji čine učenici Cvijeta Petranović Jokić, Sven Belamarić Divjak i Ivan Rihtar, plasirao se na državnu razinu Natjecanja u debati.