Svim nastavnicima, stručnim suradnicima i djelatnicima Škole čestitamo 5. listopada – Svjetski dan učitelja!

Svjetski dan učitelja proglasio je UNESCO 1994. u spomen na isti datum 1966. kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Napori Obrazovne internacionale i njene 401 članice doprinijeli su međunarodnom priznanju i obilježavanju toga dana širom svijeta. Prilika je to da se pokaže da je rad učitelja prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva.

“Kroz svjetsku povijest, bili su uzor i stupovi hrama znanja, oni koji su otkrivali svjetove i kojima se vjerovalo. Sokrat je poučavao Platona vjerojatno istim žarom kao što je kasnije Platon pod svodovima atenske Akademije prenosio svoje znanje Aristotelu.“

“Ključ svakoga uspjeha je kvalitetan i jak učitelj! Onaj koji ulazi u razred, stane pred svoje učenike, zna da je svaki školski sat i svaka nova školska godina uvijek novi izazov.”

dr. sc. Dubravka Brezak Stamać, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje

Učitelji – književnici prošlosti

Učitelji – književnici današnjice

Milana Josić, dipl.bibl., dipl.ing., 5. listopada 2022.