Učenici i nastavnici uključeni u projekt Virtualna šetnja Europom tijekom studenoga snimili su film Velika pljačka koji tematizira pljačku knjiga iz Hrvatskog državnog arhiva koja se odvijala 80-ih godina prošlog stoljeća.

Snimanja su trajala gotovo mjesec dana, a u radu ispred i iza kamera sudjelovalo je 22 naših učenika i nastavnika. Ivo Jurić, Stribor Trbojević, Vid Čilić, Filip Felja, Petra Plavšić, Andrej Švaco i Krešimir Dits utjelovili su likove ove intrigantne priče, dok su Maša Kulić, Tomislav Matej Čižmek Sokolović, Maša Pećarina, Mara Mažuran, Margarita Belan, Eva Lešić, Mak Ibrahimpašić, Dora Gorenac, Sunčica Bencetić, Jelena Čumandra, Paula Vučković i Mia Mandić pod vodstvom nastavnika Zorana Čorkala, Galjine Venturin i Ivane Črnelč osmislili scenarij te snimili i montirali kratki dokumentarno-igrani film.

Video o mračnom dijelu povijesti Hravatskog državnog arhiva moguće je pogledati na interaktvnoj karti: