Časopis Mi

Članovi novinarske skupine prate događanja u školi i oko nje, izvještavaju o njima, pišu različite novinarske tekstove o temama koje su im zanimljive i bliske te sudjeluju u radionicama medijske pismenosti. Svim opisanim aktivnostima razvijaju vještinu pismenoga izražavanja, ali i kritičkoga promatranja svijeta i svoje okoline.

Školski je list prvenstveno namijenjen učenicima Klasične gimnazije, stoga ne čudi što su i izgled i sadržaji stranice prvenstveno učenički rad. Moguće je da ćemo u budućnosti školski list izdavati i u tiskanome obliku, no želimo rasti korak po korak i najprije usavršiti mrežni oblik školskoga lista. Naša nas želja za usavršavanjem forme i sadržaja lista svakodnevno dovodi do novih izazova, ali i do novih iskustava i osobnoga usavršavanja i rasta.