Debatni klub Hermes

U Klasičnoj gimnaziji debatni Hermes djeluje više od 15 godina i trenira mlade klasičarske nade u debatnim vještinama. Posebnost je ove izvannastavne aktivnost što uz profesora, koji je zadužen za rad Kluba, s debatantima rade i studenti, i sami bivši učenici Klasične gimnazije i vrsni debatanti. Već šest godina zaredom Klub sudjeluje na državnim natjecanjima iz debate, gdje redovito dospijeva do finalnih kola, a i mnogi su naši debatanti bili članovi Hrvatske debatne reprezentacije. Tijekom svake školske godine posjetimo najmanje pet debatnih turnira, i domaćih, i međunarodnih, te sudjelujemo na različitim događanjima Hrvatskoga debatnog društva, poput javnih debata, Spikaonice, debatnoga kampa, emisije Ni da ni ne itd. Na sastancima osim  vježbanja govorničkih vještina, argumentacije, koncentracije i  uvjerljivosti razvijamo kritičko i analitičko mišljenje, raspravljamo o aktualnim svjetskim i domaćim događanjima, ali i o naravi ljubavi, o Star Treku, o školskim problemima, o smislu života i o svemu što nam padne napamet (ponekad čak i o grčkome i latinskome jeziku). Uvijek rado primamo nove članove! Neovisno o tome želite li postati svjetski prvak u debati ili želite samo malo bolje naučiti argumentirati, slobodno dođite! Debatni klub godinama je vodila profesorica Nevenka Šuvajić, a nakon njezina odlaska u mirovinu vođenje Kluba preuzeo je profesor Igor Medić. Bivši učenici i sjajni debatanti koji redovito intenzivno rade s učenicima i pripremaju ih  za natjecanja jesu Petar Stjepan Soldo i Jakov Gotovac Borčić.

U školskoj godini 2017./2018. dva su naša tima sudjelovala na Županijskome natjecanju iz debate. Tim Omega, u sastavu Matka Dujmovića, Tare Jović i Antuna Zelića plasirao se Državno natjecanje, gdje je osvojio 7. mjesto! Isti je tim na međunarodnome debatnome natjecanju u Ljutomeru u Sloveniji bio najbolje plasirani tim iz Hrvatske!

Voditelji: Petar Stjepan Soldo i Igor Medić, prof.

« Siječanj 2021 »