Škola i zajednica

ŠiZ pripada području građanskog odgoja i na tome predmetu ćeš naučiti kako mijenjati zajednicu u kojoj živiš!

Nema ispitivanja i testova te sam biraš temu kojom ćete se baviti! Uključi se i napravi promjenu!

Nastavni predmet Škola i zajednica pruža učenicima jedinstveno, inovativno i sadržajno odgojno-obrazovno iskustvo. Intenzivnom međusobnom suradnjom, uz moderaciju nastavnika i sudjelovanje predstavnika različitih organizacija, institucija i ustanova iz zajednice, učenici tijekom školske godine aktivno sudjeluju u strukturiranim aktivnostima poučavanja i učenja usmjerenih prepoznavanju, analiziranju i kritičkom promišljanju složenih uzroka i posljedica pojava i problema u svojoj lokalnoj zajednici.

Škola i zajednica je predmet predviđen za učenike 2., 3. i 4. razreda.